9 książek, które zmienią Twoje życie

Co by się stało, gdyby przeczytać na początek tylko 9 książek i dzięki temu zmienić życie na lepsze?

Pewnego dnia zadecydowałem, że chcę czegoś więcej, niż dotychczas. Nie byłem zadowolony ze swojego przeciętnego życia, przeciętnych relacji z otoczeniem i średnio ciekawej pracy na etacie. Dni, tygodnie i miesiące wyglądały tak samo.

Postanowiłem to zmienić.

Najprostszą drogą do zmiany było zdobycie wiedzy mentorów w obszarach, w których chciałem się poprawić:

  • relacje
  • duchowość
  • przywództwo
  • przedsiębiorczość
  • finanse
  • produktywność

Nie zawsze masz możliwość zdobycia wiedzy bezpośrednio od mentora, natomiast masz możliwość wejścia do jego umysłu dzięki jego książkom.
Od momentu decyzji o zmianie przeczytałem mnóstwo książek, ale nie wszystkie były wartościowe, a nawet okazało się, że były stratą czasu, dlatego oszczędzam Twój czas i przedstawiam listę dziewięciu książek, które najmocniej zmieniły moją perspektywę i są zdecydowanie warte przeczytania.

Książki warte przeczytania

książki warte przeczytania
Mój pokój. Moje zdjęcie. Kolejność książek przypadkowa.

Książki ułożyłem w kolejności alfabetycznej względem imienia. Nie ma tutaj lepszych, czy gorszych pozycji. Każda z nich ma unikalną wartość i zmieniła moje życie.

1. Andrzej Jacek Blikle – Doktryna Jakości. Rzecz o turkusowej samoorganizacji.
Polska biblia zarządzania jakością i godnościowego budowania zespołów. Pozycja wysoko oceniania, ale zdecydowanie niedoceniona w zalewie pozornie bardziej atrakcyjnych łatwych do strawienia, kolorowych treści. To nie jest kolejne tłumaczenie książki amerykańskiego guru, tylko tekst pisany przez wybitnego naukowca, przedsiębiorcę i Polaka, osadzony w polskich realiach.

Książka jest dostępna bezpłatnie TUTAJ i na tej samej stronie Pan Profesor dzieli się z każdym chętnym bezcenną wiedzą i ogromnym doświadczeniem.

2. Basia Domarus – Champaigne za dziewięć 5 dziesiąt
Prawie 200 stron w zgrabnym formacie i w dwóch językach. Podręcznik o skutecznym budowaniu relacji za pomocą serca, autentyczności, szczerości i odrobiny uważności. To odpowiedź na pytanie: jak sprawić, by klienci zabiegali o Ciebie?
Basia jest wybitnym handlowcem, niekwestionowaną mistrzynią budowania relacji biznesowych i moją wspaniałą mentorką. Poznaj Basię TUTAJ.

3. Bartosz Nosiadek – Zarabianie uczciwych pieniędzy
Trudno dzisiaj przetrwać bez uporządkowanych i stabilnych finansów. Bartosz pokazuje mnóstwo prostych sposobów, które pozwalają na pozbycie się długów, zapanowanie nad codziennym budżetem i otwarcie drzwi do świata oszczędzenia i inwestycji. To dzięki Bartkowi wdrożyłem jedno proste narzędzie do pracy z budżetem i korzystam z niego do dziś.
Bartka znajdziesz TUTAJ.

4. Brian Tracy – Potęga osobistego uroku
Briana nie trzeba przedstawiać. Jego bibliografia to kompletny zestaw wiedzy, który pozwoli zdobyć wysokiej jakości relacje, zbudować firmę i zarobić duże pieniądze.
Budowanie relacji to nie tylko bycie miłym i okazywanie zainteresowania drugą osobą, ale także elementy mowy ciała, odpowiednie słowa i dopasowane zachowanie. „Potęga osobistego uroku” wręcza nam bez zbędnego wodolejstwa konkretne narzędzia, które pomagają nam budować jeszcze lepsze relacje.

5. Dale Carnegie – Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi
Legenda i prawdopodobnie pierwsza książka, na którą trafiają ludzie poszukujący rozwoju. To biblia budowania relacji, która opowiada historie i podsumowuje prostymi zasadami budowania relacji.
Pozycja obowiązkowa w połączeniu z „Potęgą osobistego uroku”.
Przy okazji zerknij TUTAJ na mój wpis o budowaniu relacji.

6. Eckhart Tolle – Potęga teraźniejszości
Świat rozwoju duchowego kojarzył mi się z duchami. Kiedyś czytałem wróżkę, a najdalej zabrnąłem do „Potęgi Podświadomości” Murphy’ego. Uważałem sferę duchowości za coś niepoważnego i niewartego uwagi. Do momentu, kiedy było mi coraz trudniej z każdym dniem i za moją kierownicę usiadły gniew, frustracja i smutek. Zawiozły mnie do krainy fatalnego samopoczucia i wiecznego niezadowolenia, gdzie przez przypadek znalazłem „Potęgę teraźniejszości”, czyli wstęp do znalezienia wewnętrznego spokoju.
Pewnie co chwile słyszysz, aby być „tu i teraz” i dzięki „Potędze teraźniejszości” dowiesz się co to znaczy i jak to zrobić.
Posłuchaj Eckharta TUTAJ.

7. Ken Blanchard – Servant Leadership
Wiedza dostępna od lat, piekielnie skuteczna, a tak rzadko stosowana. Tutaj dowiesz się, jak osiągać z zespołem znakomite wyniki i jednocześnie budować wyjątkowe relacje. Przy okazji przeczytaj TUTAJ mój wpis o przywództwie służebnym.

8. Maciej Wieczorek – 48 godzinna doba
Maciej napisał na okładce „prawdopodobnie najbardziej kompleksowa książka o praktycznym zarządzaniu czasem i podnoszeniu efektywności osobistej w Polsce!” i prawdopodobnie ma rację, ponieważ są tutaj wszystko metody niezbędne do drastycznego zwiększenia produktywności/
Jeżeli nie lubisz mądralińskiego słownictwa i nadętego sposobu przedstawiania wiedzy, to ta książka jest dla Ciebie.
Zainwestuj przy okazji chwilę czasu w TEN WPIS, który napisał dla Ciebie na moim blogu Robert Szewczyk.

9. Paul Ekman – Emocje ujawnione
Kolejny krok na drodze do uzyskania pełnej kontroli nad ciałem i umysłem. Dowiesz się, że emocje to naturalne programy wbudowane przez ewolucję, nad którymi nie masz pełnej kontroli, ale są sposoby, żeby emocje nie przejęły pełnej kontroli nad Tobą. Ponadto Paul szczegółowo przedstawia podstawowe emocje i uczy, w jaki sposób je prawidłowo rozpoznawać.

Podobało Ci się? Podziel się ze znajomymi!

Podziel się!